Stowarzyszenie Chorał

Stowarzyszenie Chorał

Szczegóły wydarzenia

« Powrót

18 stycznia 2020 rok

Spotkanie noworoczne

Podsumowanie działalności stowarzyszenia Chorał i chóru Gregorianie w minionym roku, plany na najbliższą przyszłość to najważniejsze punkty noworocznego spotkania, które odbyło się 18 stycznia br. w restauracji Szwagierki w Zakroczymiu.

W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski wraz z Małżonką oraz Agata Januszewska, Zastępca Burmistrza Zakroczymia. Wyjątkowym gościem był Stefan Krupa, wieloletni nauczyciel śpiewu gregoriańskiego i dyrygent chóru.

Nawiązując do wydarzeń z ubiegłego roku Wojciech Adamczyk, prezes stowarzyszenia Chorał zwrócił uwagę na dwa koncerty patriotyczne, podczas których chór wykonał „Marsz Sybiraków”. – Zawsze kiedy wykonujemy ten utwór odczuwamy wielkie wzruszenie, że aż ciarki przechodzą po plecach. Z informacji otrzymywanych od uczestników wiemy, że i oni tak samo reagują na ten utwór – powiedział.

Poinformował też, że w tym roku stowarzyszenie Chorał  pragnie przywrócić Zakroczymskie Dni Kultury Chrześcijańskiej (ZDKCh), których wcześniej odbyło się pięć edycji. Ostatnia miała miejsce w 2011 r. – Mamy nadzieję, że ZDKCh powrócą na stałe do kalendarza wydarzeń kulturalnych – podsumował Wojciech Adamczyk.

Natomiast Artur Ciecierski dziękując za zaproszenie, już wstępnie zaprosił chór i stowarzyszenie do zaangażowania się w Dni Samorządowca, które będą organizowane pod koniec maja br. Chór z radością przyjął zaproszenie do udziału w tych uroczystościach.

Spotkanie było także okazją do wspaniałej zabawy. Dawno przedstawiciele obu organizacji nie mieli okazji do wspólnego tańca. Uczestnicy zasugerowali, że takich spotkań powinno być więcej w ciągu roku. Zatem rok 2020 zaczął się dobrze!

 

 

« Powrót