Stowarzyszenie Chorał

Stowarzyszenie Chorał

Działalność Stowarzyszenia w 2014 roku

 

15 listopada 2014 roku

Udana lekcja historii

Fort Nr 1 w Zakroczymiu, Piwnice Napoleońskie w Restauracji Borodino w Modlinie, Grób Piotra Zaparta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach oraz Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie – to miejsca historyczne, które 15 listopada 2014 r. odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Chorał, chóru Gregorianie i ich Przyjaciele.

Pokaż całość »

 

11 listopada 2014 roku

Wieczór Pieśni Patriotycznej w Kroczewie

W Zespole Szkół w Kroczewie odbył się Wieczór Pieśni Patriotycznej. Zorganizowało go Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic oraz Dyrektor Zespołu Szkół wraz z Radą Rodziców. Na wieczór ten zaproszeni zostali przedstawiciele Chóru Gregorianie i Stowarzyszenia Chorał.

Pokaż całość »

 

27 czerwca 2014 roku

Wyjazd turystyczno-kulturalny do Francji

Zarząd Stowarzyszenia Chorał imienia Ojca Benignusa Sosnowskiego zorganizował w dniach od 27 czerwca do 4 lipca wyjazd turystyczno-kulturalny do Francji. Wzięło w nim udział 41 osób: przedstawiciele chóru Gregorianie, Stowarzyszenia Chorał oraz sympatycy obu grup. Uczestnicy poznali główne atrakcje Paryża, a ponadto odwiedzili opactwa benedyktyńskie w Mont Saint Michel i w Solesmes. Ważnym punktem programu były również występy chóru Gregorianie w Dortmundzie i Paryżu i spotkania z Polonią.

Pokaż całość »