Chór GregorianieChór Gregorianie

Chór Gregorianie

Szczegóły wydarzenia

« Powrót

4 stycznia 2015 roku

Kolędy w gościnnym Modlinie

4 stycznia br. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Modlinie kolędowali Gregorianie. Śpiew kolęd podczas liturgii oraz półgodzinny koncert zainaugurowały występy chóru w 2015 roku.

Chór Gregorianie z wielką radością przyjął zaproszenie ks. dziekana Andrzeja Redmera, proboszcza parafii do podzielenia się radością Bożego Narodzenia poprzez śpiew kolęd i pastorałek oraz utworów współczesnych.

W czasie mszy świętej chór śpiewał tradycyjne, polskie kolędy, natomiast podczas koncertu, zaprezentował luźniejszy repertuar, jak choćby znana powszechnie piosenka pt. Jest taki dzień, z repertuaru zespołu Czerwone Gitary. Oczywiście, nie zabrakło też znanych kolęd, jak m.in.: Judzką krainę, Bracia patrzcie jeno, Nie było miejsca dla Ciebie. Piękne aranżacje i trochę nietypowe połączenie tradycyjnych kolęd ze świeckimi piosenkami o charakterze bożonarodzeniowym sprawiły, że wierni z zaciekawieniem i aprobatą przyjęli repertuar zaproponowany przez Gregorian. W kuluarach podkreślali też konieczność uczestnictwa w takich spotkaniach, bo dzięki nim tradycja kolędowania w polskich domach nie zaginie.

Chór Gregorianie bardzo dziękuje duszpasterzom parafii w Modlinie za zaproszenie do wzięcia udziału w tym pięknym wieczorze.« Powrót