Chór GregorianieChór Gregorianie

Chór Gregorianie

Szczegóły wydarzenia

« Powrót

24 stycznia 2015 roku

Jubileuszowe Zakroczymskie kolędowanie

24 stycznia br. w kościele ojców kapucynów odbyło się „Zakroczymskie kolędowanie”. To już piąta edycja. Trzeba się cieszyć, że kolędowanie weszło już na stałe do kalendarza imprez w Zakroczymiu. Gwiazdą tegorocznego kolędowania był Sienna Gospel Choir z Warszawy.

Tradycją Zakroczymskiego kolędowania jest to, że liczne grono jego wykonawców stanowią mieszkańcy Zakroczymia. Atrakcją, że są wśród nich dzieci, które zawsze mają najwięcej zwolenników. Bogactwem jest różnorodny repertuar, a zaletą bardzo wysoki poziom wykonania. Nie inaczej było i tym razem. Poza Sienna Gospel Choir i Pawłem Ziółkowskim wszyscy pozostali wykonawcy to mieszkańcy Zakroczymia. Julia Kaźmierczak, Kamil Kieszkowski i Michalina Dudziej, to najmłodsi wykonawcy, których występy nagrodzono największymi brawami. Uczestnicy mogli usłyszeć zarówno tradycyjne, jak i bardziej współczesne kolędy, ale wszystkie w bardzo ciekawych aranżacjach i wykonane na wysokim poziomie artystycznym.

Nowość stanowił Sienna Gospel Choir, który zaprezentował dotąd nie spotykany w Zakroczymiu gatunek muzyki. Potwierdził znaną na świecie tezę, że muzyka łączy. Wielka radość i entuzjazm emanujące podczas wykonania wszystkich utworów sprawiły, że muzyka gospel zyskała wielu zwolenników.

Tradycyjnie już w Zakroczymskim kolędowaniu uczestniczył Chór Gregorianie. Tym razem zaśpiewał cztery utwory: kolędę, pastorałkę i dwa utwory współczesne, akcentując wspomnianą różnorodność.

Należy podkreślić, że Zakroczymskie kolędowanie cieszy się wielkim powodzeniem. Każdego roku uczestniczy w nim coraz więcej ludzi. To bardzo optymistyczne. Wielkie słowa uznania dla Marii Flis, pomysłodawczyni i organizatorki tej imprezy.« Powrót